Opublikowano

Android: Konto Google i synchronizacja

Jeśli utworzyłeś na smartfonie nowe konto Gmail, to jest to równoznaczne z utworzeniem konta Google zarówno na smartfonie jak i na serwerach firmy Google. Korzystając z tego samego adresu e-mail (co ciekawe, od jakiegoś czasu nie musi to być koniecznie adres @gmail) możesz zadeklarować te same konto na innych urządzeniach, np. komputerze lub innym smartfonie czy tablecie.

Podobnie, gdy na smartfonie zadeklarowałeś istniejące konto Google (Gmail), to został on „podłączony” do istniejącego konta na serwerze Google i na innych Twoich urządzeniach.

Główną tego zaletą jest możliwość synchronizacji danych – zarówno poczty, jak i kontaktów i niektórych innych danych (np. zakładek i historii szukania przeglądarki internetowej). Gdy np. usuniesz jakąś wiadomość mailową na smartfonie, to po dokonaniu synchronizacji zniknie ona również z komputera. To samo dotyczy kontaktu.

W Ustawieniach sterujesz zagadnieniami związanymi z synchronizacją konta:

  • Wejdź do Ustawień.
  • Pod nagłówkiem Konta znajdź Google i puknij a następnie puknij swoje konkretne konto.

Konto Google

  • Zobacz które dane są synchronizowane i kiedy nastąpiła ostatnie synchronizacja. Pukaniem wyłączasz synchronizację albo ponownie ją włączasz, co powoduje natychmiastową synchronizację w tym samym momencie.

Synchronizacja konta Google

  • Możesz też wywołać menu i Synchronizować teraz wszystko naraz. Tutaj możesz też Usunąć konto.

Informacje powyższe zaczerpnęliśmy z naszej książki: