Księgarnie – jak zamawiać

Poniższe uwagi dotyczą księgarń już z nami współpracujących. Gdy jeszcze nie nawiązali Państwo z nami współpracy, proszę najpierw przeczytać to: Zapraszamy księgarnie do współpracy

Jak mogą Państwo zamawiać książki? Ci z Państwa, którzy są na konsygnacji lub na fakturach z płatnością za książki sprzedane (czyli większość z Państwa), to właściwie nie muszą zamawiać. Po otrzymaniu rozliczenia sprzedaży (lub wykazu książek, które zostały, co na jedno wychodzi) uzupełnimy Wam sprzedane książki „z automatu” (i dodamy nowości).

Przypominamy, że już od paru lat nasi przedstawiciele nie jeżdżą po księgarniach. Proszę na nich nie czekać. Przypomnieć się możecie przysyłając rozliczenie sprzedaży lub wydruk stanów (na faks 22-759 35 60 lub mail dladino@dladino.pl).

Specyficzną sytuacją jest, gdy klient szuka u Państwa jakiejś konkretnej książki, której nie macie a często jest to stary tytuł, który już nie dajemy do sprzedaży konsygnacyjnej. Proszę wtedy wysłać zamówienie na ten konkretny tytuł, ale z zaznaczeniem, że jest on na konkretne zamówienie. Wtedy książkę wyślemy nawet wtedy, gdy normalnie jej już nie wysyłamy do księgarń (bo się już słabo sprzedaje i/lub mamy już tylko pojedyncze egzemplarze). Proszę nie dodawać do zamówienia innych tytułów, by osiągnąć „minimum logistyczne”, bo u nas czegoś takiego nie ma! Jak trzeba, to wyślemy nawet jedną książkę (wysyłka gratis!)! Oczywiście, gdy macie takie zamówienie a dawno się nie rozliczaliście, to proszę równocześnie przysłać rozliczenie sprzedaży. Wyślemy wtedy książki będące zwykłym uzupełnieniem książek sprzedanych plus te zamówione na konkretne zamówienie.

Ci nieliczni z Państwa, którzy płacą za książki zamówione i wysłane a nie tylko sprzedane, muszą oczywiście już sami pilnować, żeby domawiać sprzedane książki. Dla Państwa wyślemy wszystko, co mamy, bez żadnych ograniczeń.

Zamówienia stale współpracujący księgarze mogą składać także za pośrednictwem naszego sklepu internetowego – w takim wypadku proszę przy finalizacji zamówienia wybrać opcję płatności „Wg umowy z księgarnią”.

Kliknij Strona główna.