Opublikowano Dodaj komentarz

Instrukcja obsługi telefonów Huawei – czy mamy w ofercie

Czy nasza oficyna dysponuje instrukcją do smartfonów firmy Huawei? Otóż i tak i nie. Nie, gdyż nie mamy książki zatytułowanej „Instrukcja obsługi krok po kroku telefonów Huawei dla dinozaurów”. Tak, gdyż mamy uniwersalną instrukcję smartfonów z systemem Android:

Instrukcja ta również uwzględnia sprzęt firmy Huawei.

Wszystkie smarfony z systemem Android obsługuje się w podobny sposób (tak samo, jak wszystkie komputery z systemem Windows). Różnice są niewielkie. Telefony Huawei mają swoją specyfikę – tzw. „nakładkę” na Androida o nazwie EMUI, ale zmienia ona tylko niektóry szczegóły obsługi sprzętu, nie zmieniając jej istoty. Co więcej, o sytuacjach, gdzie na telefonach Huawei robi się coś inaczej, uprzedzamy o tym w naszej uniwersalnej instrukcji .

Specyficzne działanie telefonów Huawei w kontekście naszej Uniwersalnej instrukcji

Poniższe uwagi powstały po dokładnej analizie działania popularnego modelu Huawei Y5 (2018) z Androidem 8.1 i nakładką EMUI (zdjęcia ekranu też pochodzą z tego modelu), ale odnoszą się także do innych modeli tej firmy. Wszystko to, co piszemy o sprzęcie marki Huawei odnosi się także do marki Honor, która jest jej „siostrzaną” marką.

Brak ekranu aplikacji

Na stronie 36. SMARTFON z Androidem. Instrukcja obsługi omawiamy tzw. „ekran aplikacji” Androida, na którym przedstawione są ikony wszystkich aplikacji zainstalowanych na danym telefonie. Tam też zwracamy uwagę, że: „Smartfony marek Huawei i Honor nie mają Ekranu aplikacji. Ikonki wszystkich zainstalowanych aplikacji umieszczone są na poszczególnych panelach Ekranu głównego.”

By nie zaśmiecać nadmiernie Ekranu głównego, mniej ważne aplikacje grupowane są w jego folderach, np. Narzędzia (tam np. jest umieszczona pierwotnie aplikacja Kalkulator), Najlepsze aplikacje czy Gry.

Ekran główny Huawei

Aplikacje firmy Google umieszczone są w folderze Google ale to nie jest akurat cecha specyficzna dla smartfonów Huawei. W nowszych modelach aparatów Huawei niektórych usług Google może zresztą nie być. Spowodowane jest to wojną handlową między USA (firma Google) a Chinami (Huawei).

Ikony aplikacji możne przenosić z folderu na „wierzch” ekranu bądź między folderami w standardowy sposób, tak jak się przenosi ikony po ekranie i co omawiamy w naszej instrukcji.

Specyficzne ekrany w aplikacji Telefon

W Huawei Y5 (2018) aplikacja Telefon podzielona jest na trzy karty TELEFON, KONTAKTY i ULUBIONE. Karta TELEFON ma dodatkowo zakładki Wszystkie, Nieodebrane, Nieznany.

Aplikacja Telefon w Huawei

Przeznaczenie tych wszystkich kart i zakładek nie wymaga chyba dalszych wyjaśnień.

Aplikacja Aparat w Huawei Y5 (2018)

Przyciski zmian trybów i przyciski menu są zgrupowane na panelach bocznych od panelu , na którym jest widoczny podgląd zdjęcia.

Podgląd zdjęcia Huawei

Gdy ekran przesuniesz w prawo zobaczysz przyciski trybów.

Tryby zdjęć Huawei

Gdy ekran przesuniesz w lewo zobaczysz przyciski menu.

Menu Aparatu Huawei

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *