Opublikowano 3 komentarze

Kopiowanie zdjęć ze smartfona na komputer z Windows 10

Powiedzmy, że wykonaliśmy telefonem szereg ciekawych zdjęć. Chcemy je teraz skopiować na komputer, by móc na nim je przeglądać (na przecież dużo większym ekranie) i ewentualnie wykonywać inne czynności: edytować w programie graficznym, wysłać mailem do znajomych itd.

Otwarcie Eksploratora plików

 • Najpierw otwórzmy aplikację Eksplorator plików. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to zobacz to na filmie :

Utworzenie nowego folderu na dysku komputera

Teraz utwórzmy na dysku komputera specjalny podfolder folderu Obrazy, żeby tam skopiować zdjęcia zrobione z jakiejś określonej okazji lub o określonej tematyce, tak, żeby nie mieszały nam się z innymi obrazkami.

 • Oznacz (kliknij) w lewym panelu Eksploratora plików folder nadrzędny w ramach którego chcesz utworzyć podfolder, dla zdjęć powinien być to folder Obrazy.
 • Następnie kliknij kartę wstążki Narzędzia główne
 • … i po rozwinięciu się wstążki kliknij przycisk Nowy folder.

Tworzenie folderu w Windows 10

 • W prawym panelu zobaczysz ikonkę nowego folderu z podświetloną nazwą Nowy folder. Możesz teraz od razu wpisać nazwę nowego folderu (jeśli np. chcemy skopiować zdjęcia z kotami, to nazwijmy go Koty) i nacisnąć Enter.

Podłączenie telefonu do komputera

Następnie podłączmy telefon do komputera poprzez kabel USB .

 • Wetknij większą końcówkę do dowolnego portu USB komputera…

Podłączanie kabla USB do komputera

 • … a mniejszą końcówkę kabelka USB do odpowiedniego otworu w telefonie.

Aby smartfon z Androidem pokazał się jako dysk zewnętrzny podłączony do Twego komputera może być konieczne wykonanie na nim jednej czynności:

 • Rozwiń na smartfonie pasek stanu i powiadomień  i puknij USB w trybie ładowania.

Tryb ładowania w smartfonie

 • Następnie wybierz Użyj USB do:Przesyłanie plików.

Podłączone urządzenie powinno się teraz pojawić w uruchomionym Eksploratorze plików komputera jako dodatkowy podfolder  folderu Ten komputer. W przypadku telefonów z dodatkową kartą pamięci może się pojawić sam telefon jako jeden dysk a jego karta pamięci, jako drugi. Kliknij na folder urządzenia i zobacz jakie on z kolei zawiera podfoldery.

Szukamy zdjęć w telefonie

 • Ustaw Widok wyświetlania plików w Eksploratorze plików na komputerze na Bardzo duże ikony. Wtedy łatwo się zorientujesz, jakie zdjęcia zawiera oznaczony folder.

Bardzo duże ikony

Rozwiń folder telefonu w Eksploratorze plików na komputerze, by zobaczyć podfoldery. Jeśli nie umiesz tego zrobić, to patrz ten film:

Znajdź i oznacz w lewym panelu podfolder smartfona zawierający zdjęcia – wydawałoby się, że powinien mieć nazwę Obrazki, Zdjęcia, Pictures czy jakoś tak, ale na smarfonach z Androidem jest to zwykle DCIM > 100ANDRO

Kopiowanie zdjęć

Kopiowanie zdjęć

 • W prawym panelu oznacz te zdjęcia, które chcesz skopiować. Pamiętaj, że możesz oznaczyć na raz wiele plików/zdjęć . Jeśli zaznaczasz przyciskając jednocześnie klawisz Ctrl, to możesz zaznaczyć wiele plików, jeden po drugim. Drugim sposobem jest zaznaczenie pierwszego pliku w ciągu a następnie ostatniego skrajnego w tym ciągu przy naciśniętym klawiszu Shift. Zaznaczone zostaną wszystkie pliki pomiędzy tymi skrajnymi (i te skrajne też).
 • Upewnij się, że w lewym panelu widoczny jest folder komputera, do którego chcemy skopiować zdjęcia (ewentualnie będziesz musiał rozwinąć folder nadrzędny.
 • Kliknij jedno z oznaczonych zdjęć, ale nie puszczaj przycisku myszy. Przenieś wskaźnik ze „złapanymi” plikami do folderu docelowego w lewym panelu. Upewnij się, że ukazał się napis Kopiuj do: nazwa_folderu. Wtedy dopiero zwolnij przycisk myszy.

Kopiowanie zdjęć 2

Zdjęcia na komputerze

 • Oznacz folder docelowy w lewym panelu i upewnij się, czy znalazły się tam pożądane pliki.
 • Kliknij jedno ze zdjęć prawym przyciskiem myszy i zobacz, co możesz z nim zrobić. Zobacz np. jakimi programami możesz je otworzyć.

 • My np. otworzyliśmy zdjęcie w programie Paint. Kotu dorysowaliśmy zielone wąsy i oznaczyliśmy jego mordkę, by ją skadrować.

Zielone wąsy w Paint'cie

 • Jeśli chcesz natomiast tylko zdjęcia oglądać, to lepszy będzie program Przeglądarka fotografii systemu Windows, gdzie możesz łatwo przechodzić od zdjęcia do zdjęcia w folderze i oglądać je na pełnym ekranie.

Przeglądarka fotografii systemu Windows

Kopiowanie zdjęć na filmie

Zobacz wszystkie powyższe czynności na filmie:

To wszystko i dużo więcej w naszych książkach

Powyższy tekst powstał na podstawie książek:

3 komentarze do “Kopiowanie zdjęć ze smartfona na komputer z Windows 10

 1. Świetny poradni, zresztą jak cały blog 🙂 Pięknie, jasno wyjaśnione, krok po kroku ze szczegółowymi screenami. Bardzo przydatny wpis, pozdrawiam.

 2. Nic podobnego. Zdjęcia można zobaczyć, ale nie można ich skopiować. Pojawia się komunikat „nie można skopiować zdjęć” i nic poza tym; żadnych wyjaśnień, żadnych wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *