Opublikowano Jeden komentarz

Książki informatyczne?

„Książki komputerowe” a nie „książki informatyczne”

Dlaczego nie nazywamy naszych książek „książkami informatycznymi”

„Książki informatyczne”? W Oficynie „HELP” tak nie nazywamy naszych książek. Uważamy, że to tylko odstraszałoby naszych klientów. Informatyka jest dziedziną nauki zajmującą się przetwarzaniem i przesyłaniem informacji, więc określenie „książki informatyczne” sugeruje, że chodzi o książki naukowe dla specjalistów albo przynajmniej studentów informatyki. To trochę tak, jakby instrukcję obsługi odkurzacza nazwać „książką pneumatyczną” albo powieść detektywistyczną umieścić w księgarni na półce z nagłówkiem „kryminologia”.

Tymczasem książki „dla dinozaurów” – wydawane przez Komputerową Oficynę Wydawniczą „HELP” – to po prostu książki uczące początkujących obsługi komputera, najpopularniejszych programów komputerowych i innych nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Nazywamy je po prostu „książki komputerowe” a dokładniej „książki komputerowe dla dinozaurów”.

Jeśli natomiast szukasz „książek informatycznych” – dla studentów informatyki, uczniów techników informatycznych, informatyków fachowców, komputerowych entuzjastów, którzy spędzają co dzień przy komputerze po kilkanaście godzin, to takich książek na rynku nie brakuje. Liderem jest tu znakomite wydawnictwo Helion (helion.pl), które wydaje mnóstwo książek na ten rynek.

Jeśli natomiast jesteś dinozaurem (w wieku od 10 do 110) lat, który chce się nauczyć podstaw, to przejrzyj naszą ofertę. U nas znajdziesz książki dla początkujących, gdzie metodą „krok po kroku” nauczysz się obsługi komputera, najpopularniejszych programów komputerowych oraz innych urządzeń, jak tablety czy smartfony.

1 komentarz do “Książki informatyczne?

  1. Talentem bije każdy Twój wpis i post, twórcze myślenie nie sprawia Ci problemu, to się nazywa intelektualny most, on sprawia wielką radość każdemu odwiedzającemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *