Opublikowano Dodaj komentarz

Instrukcja obsługi laptopa Asus

Jeśli szukasz instrukcji obsługi laptopów i komputerów stacjonarnych Asus, to musisz najpierw zrozumieć jedną rzecz: Tak naprawdę komputery różnych firm obsługuje się tak samo. Niewielkie różnice wynikają nie z tego, jakiej komputer jest firmy, ale jaki jest zainstalowany na nim system operacyjny – w wypadku komputerów i laptopów Asus, jaka wersja systemu Windows.

Gdy uruchamiasz komputer, to najpierw do jego pamięci ładuje się właśnie system operacyjny (nadrzędny program komputerowy sterujący urządzeniem), który przejmuje „władzę” nad komputerem/laptopem. W laptopach Asus będzie to jedna z wersji systemu Windows, w nowych modelach – Windows 10 albo Windows 11. Wszystko, co robisz dalej, to obsługa systemu operacyjnego, dlatego, to co tak naprawdę potrzebujesz, to instrukcji obsługi odpowiedniej wersji Windows a nie instrukcji obsługi laptopa (notebooka)  Asus.

Dlatego nasze wydawnictwo nie przygotowuje instrukcji obsługi sprzętu poszczególnych firm, nie wydajemy instrukcji obsługi laptopów Lenovo, Dell, HP czy Acer albo Asus. Wydajemy za to instrukcje obsługi poszczególnych wersji Windows. Dysponujemy instrukcjami do prawie każdej również bardzo starej wersji Windows, ale obecnie najistotniejsze są instrukcje obsługi do dwóch najnowszych wersji: Windows 10 i Windows 11.

Jeśli nie wiesz, którą wersję Windows ma twój laptop, to tutaj piszemy jak to ustalić: Jaką mam wersję Windows?

Dalej sprawa jest prosta. Jeśli dalej nie wiesz, jaką masz wersję Windows, to polecamy instrukcję  Podstawy obsługi komputera, laptopa i Internetu. Jeśli masz Windows 10, to twoją instrukcją obsługi laptopa Asus będzie instrukcja Windows 10. Instrukcja obsługi  a jeśli Windows 11, to Obsługa komputera i laptopa z Windows 11.

Nasze instrukcje mają konwencję „krok po kroku”, dlatego nazywamy je „instrukcje-kursy”. Kładziesz instrukcję na biurku (dzięki spiralkowej oprawie książka się na złoży) i wykonujesz polecenia w podręczniku przy pomocy czytelnych ilustracji.

Instrukcja krok po kroku Windows 11 np. w laptopach Asus

Najpopularniejsze laptopy Asus w 2024:

  • Laptop ASUS VivoBook 17
  • Laptop Asus VivoBook S14 S433e 14
  • Laptop Asus K1703ZA-DS76 17,3
  • Laptop Asus TUF Gaming A15 15,6
  • Laptop Asus E510 15,6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *