Opublikowano Dodaj komentarz

Nowy Outlook zamiast Poczty i Kalendarza w Windows

Outlook jest programem z długą historią. Przez wiele lat był składnikiem pakietu (zestawu) programów o nazwie Microsoft Office (najbardziej znane aplikacje tego pakietu to Word i Excel). Pakiet Microsoft Office (obecnie funkcjonujący także jako Microsoft 365) był i jest pakietem dodatkowo płatnym. W roku 2023 Microsoft zdecydował jednak udostępnienie aplikacji o takiej samej nazwie – Outlook – wszystkim posiadaczom Windows 10 i Windows 11 już bez dodatkowych opłat. Ma ona zastępować dotychczasowe programy do obsługi poczty elektronicznej o nazwie Poczta i prowadzenia terminarza o nazwie Kalendarz.

W końcu 2023 roku formuła była taka, że użytkownicy Poczty i Kalendarza mogli jednym kliknięciem zdecydować na przejście na Outlooka. Docelowo Outlook ma być podstawową aplikacją do obsługi poczty elektronicznej i prowadzenia terminarza.

Dlatego do II tomu książki Obsługa komputera i laptopa z Windows 11 napisaliśmy nowy rozdział, właśnie o nowym Outlooku. W kolejnych dodrukach II tomu znajdzie się on w formie drukowanej. Jeśli masz egzemplarz II tomu jeszcze bez tego rozdziału, to możesz go ściągnąć w formacie pdf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *