Opublikowano Dodaj komentarz

Instrukcja obsługi laptopa Lenovo

Jeśli szukasz instrukcji obsługi laptopów Lenovo, to musisz najpierw zrozumieć jedną rzecz: Tak naprawdę laptopy różnych firm obsługuje się tak samo. Niewielkie różnice wynikają nie z tego, jakiej laptop jest firmy, ale jaki jest zainstalowany na nim system operacyjny – w wypadku laptopów Lenovo, jaka wersja systemu Windows.

Gdy uruchamiasz komputer, to najpierw do jego pamięci ładuje się właśnie system operacyjny (nadrzędny program komputerowy sterujący urządzeniem), który przejmuje „władzę” nad komputerem/laptopem. W laptopach Lenovo będzie to jedna z wersji systemu Windows, w nowych modelach – Windows 10 albo Windows 11. Wszystko, co robisz dalej, to obsługa systemu operacyjnego, dlatego, to co tak naprawdę potrzebujesz, to instrukcji obsługi odpowiedniej wersji Windows a nie instrukcji obsługi laptopa (notebooka)  Lenovo.

Dlatego nasza oficyna nie przygotowuje instrukcji obsługi sprzętu poszczególnych firm, nie wydajemy instrukcje obsługi laptopów Lenovo, Della, HP czy Acer. Wydajemy za to instrukcje obsługi poszczególnych wersji Windows. Dysponujemy instrukcjami do prawie każdej również bardzo starej wersji Windows, ale obecnie najistotniejsze są instrukcje obsługi do dwóch najnowszych wersji: Windows 10 i Windows 11.

Jeśli nie wiesz, którą wersję Windows ma twój laptop, to tutaj piszemy jak to ustalić: Jaką mam wersję Windows?

Dalej sprawa jest prosta. Jeśli dalej nie wiesz, jaką masz wersję Windows, to polecamy instrukcję  Podstawy obsługi komputera, laptopa i Internetu. Jeśli masz Windows 10, to twoją instrukcją obsługi laptopa Lenowo będzie instrukcja Windows 10. Instrukcja obsługi  a jeśli Windows 11, to Obsługa komputera i laptopa z Windows 11.

Nasze instrukcje mają konwencję „krok po kroku”, dlatego nazywamy je „instrukcje-kursy”. Kładziesz instrukcję na biurku (dzięki spiralkowej oprawie książka się na złoży) i wykonujesz polecenia w podręczniku przy pomocy czytelnych ilustracji.

Instrukcja krok po kroku Windows 11 strona 44

Oryginalne (firmowe) instrukcje obsługi laptopów Lenovo

Oczywiście istnieją także oryginalne instrukcje obsługi laptopów Lenovo. Są one w wersji elektronicznej i możesz je wyszukać rozpoczynając szukanie od https://support.lenovo.com/nl/pl/solutions/ht077589. Musimy cię jednak uprzedzić, że instrukcje te powstały z myślą o osobach, które znają już podstawy systemu Windows. Jeśli w systemie Windows nie czujesz się pewnie, to polecamy najpierw nasze instrukcje/kursy.

Oryginalne instrukcje komputerów przenośnych Lenovo mogą być użyteczne wtedy, gdy opisują jakieś specyficzne cechy związane ze sprzętem. Wiele modeli laptopów może mieć np. na klawiaturze dodatkowe klawisze nie spotykane w standardowej klawiaturze komputera. Są one zwykle usytuowane na górze i są umieszczone razem z klawiszami funkcyjnymi (F1, F2, F3 …. F12). Lenovo nazywa je klawiszami dostępu. Ich znaczenie (czy klawisz funkcyjny, czy klawisz dostępu) przełącza się klawiszem Fn, zwykle na dole klawiatury).

Funkcje klawiszy dostępu określają ich ikonki, np. w modelach Lenovo IdeaPad 3:

instrukcja lenovo - klawisz WyciszenieWycisza lub anuluje wyciszenie dźwięku

instrukcja Lenovo - klawisz Głośność Zmniejsza lub zwiększa głośność.

instrukcja laptopa Lenovo - klawisz Mikrofon Włącza / wyłącza wyciszenia mikrofonów.

instrukcja lenovo - klawisz Odświeżanie Ponownie wczytuje stronę WWW lub odświeża zawartość ekranu

instrukcja obsługi Lenovo - klawisz Touchpad Włącza lub wyłącza touchpada.

instrukcja Lenovo - klawisz Samolot Włącza i wyłącza tryb samolotowy.

instrukcja Lenovo - klawisz Kamera Włącza lub wyłącza zintegrowaną kamerę.

instrukcja lenovo - klawisz Blokada Umożliwia blokowanie ekranu.

instrukcja Lenovo - klawisz Monitory Włącza monitory.

instrukcja laptopa Lenovo - Klawisz Jasność Zmniejsza i zwiększa jasność ekranu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *